Putyin: Minden mindennel összefügg
Az orosz elnök szerint nem Oroszország a felelős a globális élelmiszerpiacon kialakult helyzetért.
Az orosz elnök szerint nem Oroszország a felelős a globális élelmiszerpiacon kialakult helyzetért.
Alexander Soros a Twitteren írt erről.
Nyilatkozott Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője is, aki szerint „különleges hadművelet” addig tart majd, amíg az összes célját el nem éri. Közben térképeken látni, hogy kezd rémálommá válni Oroszország számára a háború. Összefoglalónk a nap fontosabb eseményeiről.
Egy OlaNO-s politikus lusta dilettánsnak nevezte a gazdasági minisztert, amiért nem alkudott ki jobb feltételeket Szlovákia számára az olajembargó elfogadása előtt. Az ő kritikájára reagált Eduard Heger miniszterelnök.
Ukrán állampolgárságot kért egy orosz ellenzéki újságíró, Alekszandr Nyevzorov, aki ezt a Telegram alkalmazáson tette közzé pénteken.
Az orosz tisztviselők egyre "frusztráltabbak" amiatt, hogy Kína nyilvánvalóan elutasítja Oroszország támogatását – írja a Washington Post.
Robin Dunnigan, a Die Presse osztrák lapnak nyilatkozva tagadta, hogy Amerika el akarná húzni viszályt, inkább arra törekszik, hogy Moszkvának ezentúl eszébe ne jusson bármelyik szomszédjára rárontani.
A My Land című újcirkuszi előadást elsőként a karlsruhei Tollhausban mutatják be, a produkcióban ukrán népzenei motívumokat is hallhatunk.
Ukrajna jelentős búzaexportőr, de most több millió tonna gabona nem jut el olyan külföldi országokba sem, melyeknek sürgősen szükségük lenne rá.
Száz napja indított inváziót Oroszország Ukrajna ellen. Míg a háború kezdetén az oroszok célja egész Ukrajna elfoglalása és Volodimir Zelenszkij elnök, illetve a kormány megbuktatása volt, mára a harcok az ország keleti régiójára összpontosulnak. Nagyítás képgalériánk az agresszió okozta drámát igyekszik megmutatni – amennyire ez így lehetséges.
A hatalmas veszteségek és a kudarcsorozat után Moszkvának legfeljebb arra van esélye, hogy teljes mértékben ellenőrzése alá vonja a Donyec-medencét.
A kijevi kormány ellenőrzése alatt lévő ukrajnai területeken a száz napja tartó háború ellenére sikerült többé-kevésbé fenntartani az állam működését, sőt több térségben, például Kijevben valamit javult is a helyzet az agresszió első napjaihoz képest. Ám nem látni, visszatérhet-e az élet a rendes kerékvágásba, és bármikor ismét rosszabbra fordulhatnak a körülmények.
Míg a Donbaszon eredményes az orosz előrenyomulás, addig Dél-Ukrajnában a megszállók kénytelenek területeket feladni.
Egyre súlyosabb gondokkal, megugró költségekkel, mindenre kiterjedő bizonytalansággal küzdenek az orosz és az ukrán piacokon érdekelt magyar vállalkozások, miközben a külkereskedelmet az adófizetők kontójára ösztönző Exim-csoport alig vár veszteséget.
Volodimir Zelenszkij elnök szerint az ukrán erők ellenállnak az orosz támadásnak a kelet-donbaszi régióban lévő Szeverodonyeck város körül.
Míg a Donbaszon eredményes az orosz előrenyomulás, addig Dél-Ukrajnában a megszállók kénytelenek területeket feladni. Oroszország csendes-óceáni flottája egyhetes hadgyakorlat-sorozatba kezdett több mint 40 hadihajó és 20 repülőgép részvételével Kövesse percről percre tudósításunkat a háborúról.
Oroszországban ma a kereskedők légzsák és blokkolásgátló nélkül is eladhatnak új autókat. A vécék és mosdók hiánycikkek. A mozikban pedig a kevés hollywoodi filmek egyike a kilenc évvel ezelőtti sikerfilm, „A Wall Street farkasa”.
Ez a konfliktus kimerítő háborúvá változott, amelyben a harcoló felek magas árat fizetnek a harctéren.
Zelenszkij szerint a teljes orosz hadsereggel harcolnak a keleti fronton, Lavrov provokációt lát abban, hogy Ukrajna a nyugati országoktól kér fegyvereket.
Kirill pátriárka aktívan támogatja az EU szerint Oroszország háborúját.